Specjalista ds. dokumentacji technicznej (MSDS, CLP, branża kosmetyczna/chemiczna) Miejsce pracy: Gdańsk
Rozbudowujemy zespół i szukamy pracownika do wsparcia zespołu przy:
Tworzeniu i współtworzeniu dokumentacji dla produktów chemicznych w tym klasyfikacji mieszanin, przygotowywania kart charakterystyki (MSDS, chemii użytkowej, przemysłowej i pokrewnych);
Analizie produktów chemicznych;
Bieżącego wsparcie zespołu w pracy administracyjnej;
Zarządzanie i monitorowania projektów;
Wyszukiwanie i monitorowanie nowości prawnych i interpretacji w zakresie CLP i MSDS;
Komisja Europejska oczekuje, że nowe przepisy zapobiegną uwolnieniu do środowiska około pół miliona ton mikroplastiku. Zakażą sprzedaży mikroplastiku jako takiego oraz produktów, do których celowo dodano mikroplastik i które podczas użycia uwalniają mikroplastik. W należycie uzasadnionych przypadkach stosuje się odstępstwa i okresy przejściowe umożliwiające zainteresowanym stronom dostosowanie się do nowych zasad.
Lista kandydacka SVHC zaktualizowana o dwie substancje
2023-06-21
Lista kandydacka substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC) zawiera obecnie 235 pozycji dotyczących chemikaliów, które mogą szkodzić ludziom lub środowisku – niektóre z nich to grupy chemikaliów, więc ogólna liczba chemikaliów, których to dotyczy, jest wyższa.
Nowe klasy zagrożenia CLP zostały przedstawione w opublikowanym przez Komisję Europejską ROZPORZĄDZENIU DELEGOWANYM KOMISJI (UE) 2023/707 z dnia 19 grudnia 2022 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 1272/2008 w odniesieniu do klas zagrożenia oraz kryteriów klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin.
Rozporządzenie ma zastosowanie do wszystkich substancji chemicznych i mieszanin wprowadzanych na rynek UE na mocy rozporządzenia REACH. Ma ono również zastosowanie do substancji czynnych w produktach biobójczych i środkach ochrony roślin, które są zwykle priorytetowo traktowane w UE pod kątem zharmonizowanej klasyfikacji. Jest wiążące dla producentów, importerów, dalszych użytkowników i dystrybutorów wprowadzających substancje na rynek Unii Europejskiej. Należy odnosić się również do nowych klas zagrożenia i kryteriów podczas składania propozycji dotyczących zharmonizowanej klasyfikacji i oznakowania.